2018 Burç Takvimi

2018 Burç Takvimi

2018 yılı için, hangi burcun hangi tarihlerde, nasıl bir durumla karşılaşacağı bilgileri, ünlü astrologlar tarafından yorumlanmıştır. Özellikle Merkür gezegeninin dünya üzerindeki etkileri yani yakınlaşması ve uzaklaşması, burçlar üzerinde önemli etkiler doğurmaktadır. Bu etkiler pek çok insanın hayatını etkilemekte ve önemli kararlar almasına yardımcı olmaktadır. Bu yıl için Merkür gezegeninin gerilediği tarihler, pek çok kişinin, şirketlerin ve kuruşların, ileriye dönük planlar yapmasında etkilidir. 2018 burç takvimleri doğrultusunda, Merkür gezegenin, burçlar için gerilediği tarikler şu şekildedir;

İlk gerileme; 5 Ocak 2018 tarihide Merkür, kova burcundan gerilemeye başlayacak ve 25 Ocak 2018’da Oğlak burcundan, ileri hareket edecek. Yani 5-25 Ocak tarihleri arasında, oğlak burçlarında gerileme dönemi yaşanacak.

İkinci gerileme; 2 Mayıs 2018’da Merkür, koç burcundan gerilemeye başlayacak ve 22 Mayıs 2018 tarihinde, koç burcundan ileri hareketine devam edecektir. Yani 2 ve 22 Mayıs tarihleri arasında, koç burçlarında gerileme dönemi yaşanacaktır.

Üçüncü gerileme; 2 Eylül 2018’da başak burcundan gerilemeye başlayan Merkür, 22 Eylül 2018 tarihinde yine başak burcundan ileri hareketine devam edecektir. Buna göre 2 ve 22 Eylül tarihlerinde, başak burçlarında gerileme dönemi yaşanacaktır.


Dördüncü gerileme; Merkür 19 Aralık 2018 tarihinde, oğlak burcundan gerilemeye başlayacak ve 8 Ocak 2019 tarihine kadar, gerileme dönemi devam edecektir.

Burçlar geçmişten kalan astroloji kitaplarına ve dünyanın kendi ekseninde dönme hareketine göre, belirli tarihleri kapsamaktadır. 2018 burç tarihleri, her burç için ayrıca belirtilmiştir. Doğum tarihinize göre hangi burçtan olduğunuzu öğrenmek için aşağıdaki tarihleri kullanabilirsiniz;

Burçlar ve Tarihleri;

Koç burcu: 21 Mart- 20 Nisan

Boğa Burcu: 21 Nisan 21 Mayıs

İkizler Burcu: 22 Mayıs- 22 Haziran

Yengeç Burcu: 23 Haziran- 22 Temmuz

Asan burcu: 23 Temmuz- 22 ağustos

Başak burcu: 23 ağustos- 23 Eylül

Terazi burcu: 23 Eylül- 22 Ekim

Akrep Burcu: 23 Ekim- 21 Kasım

Yay Burcu: 22 Kasım- 21 Aralık

Oğlak burcu: 22 Aralık- 21 Ocak

Kova Burcu: 22 Ocak- 19 Şubat

Balık Burcu: 20 Şubat- 20 Mart

Burç yorumları;

2017 yılının son aylarını yaşadığımız şu günlerde, 2018 burç tahminleri yayınlanmıştır. Pek çok ünlü astrologa göre 2018 yılı, tüm burçlar için genel olarak olumlu bir yıl olacaktır. Buna göre burçların, 2018 yılında tek neler yaşayabileceğini, aşağıdaki şekilde açıklayalım;

Koç burcu; 2017 yılında çok fazla iniş çıkış yaşayan koçlar 2018 yılında, gayet huzurlu ve sakin günlere kavuşacaklar. Koç burçlarının 2018 yılında sağlığınıza oldukça dikkat etmeli, küçük ağrılarınızı hafife almamalısınız.

Boğa burcu; lüks tutkunuz yüzünden, maddi açıdan oldukça sıkıntılı günler sizi bekliyor. Aile ve aşk hayatları ise oldukça olumlu ve sevgi dolu geçecek.

İkizler burcu; ilk 6 aylık dönemde, iş hayatından kaynaklanan pek çok problem ve çalkantı yaşayacak olan ikizler, sonraki 6 aylık dönemde iş hayatındaki sıkıntılarından kurtulacak ve buna bağlı olarak aile ve aşk hayatlarında huzura kavuşacaktır.

Yengeç burcu; 2018 yılı yengeçler için fırsat ve imkan yılı olacak. Bu nedenle duygusal tarafınızdan vazgeçmeli ve olaylara mantıksal çerçeve ile yaklaşmalısınız.

Aslan burcu; 2018 yılı aslanlar için aşk ve sürpriz dolu bir yıl olacak. Egolarınızı törpülenmeli ve etrafınızdaki insanları kırmaktan kaçınmalısınız.

Başak burcu; titizlikleri insanı bunaltan başak burçları 2018 yılında, güzel ve başarı dolu bir iş yılı geçirecekler. Bu yıl emlak sektörü sizin için iyi bir yatırım aracı olacak. Ailenizde bazı sıkıntılar yaşasanız da, üstesinden geleceksiniz.

Terazi burcu; aşk, aile ve iş hayatlarında bir yıldız gibi parlayacak olan terazileri, mutluluk dolu bir yıl bekliyor.

Akrep burcu; inişli çıkışlı bir hayat yaşasanız da 2018 yılında, aile, kariyer ve sosyal hayatta önemli başarılara imza atacaksınız.

Yay burcu; 2018 yılı sizin için oturaklı, sakin ve durgun geçecek. Sürpriz iş teklifleri, sizleri bekliyor olacak.

Oğlak burcu; maddi açıdan bol kazançlı bir yıl sizleri bekliyor. Ufak tefek sağlık sorunları yaşayabilirsiniz.

Kova burcu; duygunuz ile mantığınız arasında yaşadığınız çalkantılar aşk hayatınızı, olumsuz etkileyecek.

Balık burcu; aile ve iş hayatında sıkıntı görünmeyen balıklar aşk hayatlarında, duygusallıklarından ve gereksiz alınganlıklarından dolayı, büyük sıkıntılar yaşayacaklar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ